FITNESS


Pilates & Stertching

Zajęcia, których celem jest wzmacnianie mięśni core, rozciągnięcie i uelastycznienie ciała. To połączenie jogi, baletu i ćwiczeń izometrycznych . To  ćwiczenia spokojnie, które wyrzeźbią i uelastycznią Twoje ciało w rytmie spokojnej muzyki. Wzmocnisz kręgosłup, mięsnie stabilizujące i poprawisz równowagę. Pilates to świetna forma ćwiczeń dla wszystkich bez względu na wiek, poziom sprawności, przebyte choroby.

 

Joga

Ćwiczenia mające korzystny wpływ na samopoczucie i samodyscyplinę. Jest to trening ciała i duszy. Poprzez opanowanie tzw. asan (czyli pozycji ciała), rozciągamy i relaksujemy ciało. Ważną częścią jogi jest oddech. nauczysz się prawidłowo oddychać, by mieć wpływ na swoje emocje. Regularne praktykowanie jogi:

  • leczy przewlekły ból,
  • obniża poziom kortyzolu nazywanego potocznie  „hormonem stresu”,
  • reguluje ciśnienie krwi,
  • podnosi aktywność telemorazy, enzymu odmładzającego komórki.

 

Trening Funkcjonalny

Jest to trening wytrzymałościowo-siłowy, którego celem jest uzyskanie lepszej sprawności fizycznej całego organizmu. Kształtuje wytrzymałość, siłę, elastyczność, spala tłuszcz, korzystnie wpływa na układ krążenia i oddechowy, poprawia ogólną sprawność i kondycję. Wykorzystuje się w nim różnego rodzaju sprzęt (skrzynie drewniane, liny, piłki lekarskie, kettle, taśmy, sztangi, skakanki itd.).  Duża intensywność ćwiczeń o różnym stopniu zaawansowania.

 

Atak  na  Brzuch, Uda, Pośladki

Intensywne zajęcia skierowane dla wszystkich którzy chcą wzmocnić, ujędrnić oraz wysmuklić brzuch poprzez wykonywanie różnorodnych i bardzo skutecznych ćwiczeń modelujących. To zajęcia wzmacniające z elementami treningu cardio (o charakterze aerobowym), które mają na celu kształtowanie sylwetki przez pozbywanie się tłuszczyku i pracę nad poszczególnymi mięśniami brzucha, bez żadnej taryfy ulgowej. W tej lekcji instruktor wykorzystują wszelkiego rodzaju sprzęt wzmacniający pracę mięśni. Dzięki temu przyspieszasz moment uzyskania zdrowego, wysportowanego ciała. Dodatkowo, zastosowane w treningu obciążenie – sprzyja zatrzymywaniu wapnia i zapobiega osteoporozie.

 

Step&Pump

Forma treningu aerobowego, o wysokiej intensywności, polegające na wchodzeniu i schodzeniu na specjalnie do tego przeznaczony stopień o regulowanej wysokości (15, 20 i 25 cm). Zajęcia te zawierają układy taneczne (choreografię) o różnym stopniu trudności i intensywności w zależności od poziomu zaawansowania grupy. Zajęcia te mają na celu redukcję tkanki tłuszczowej, zwiększenie wytrzymałości organizmu (wyrobienie tzw. kondycji fizycznej), usprawnienie układu krażeniowo -oddechowego oraz poprawienie koordynacji ruchowej. Główny nacisk położony jest na mięśnie pośladków, ud i łydek. Niestety zajęcia te nie są przeznaczone dla osób z problemami ze strony stawów kolanowych, stawów skokowych oraz kręgosłupa.

Nazwy body pump albo fitness pump, tłumacząc z fitnessowego na nasze, oznaczają zajęcia z użyciem sztang. Od razu spieszymy z wyjaśnieniem – nie chodzi tu o przerzucanie ton żelastwa i pakowanie w gronie osiłków. To zajęcia dla wszystkich i choć – jak większość zajęć fitness – oblegane są przez panie, to obok drobnych dziewczyn ciężary unoszą w rytmie postawni faceci.

Bo sztangi to nie tylko silny biceps. Trening odbywa się przy muzyce, która nadaje tempo. Choreografia nie jest skomplikowana: cały układ składa się z zestawu prostych ćwiczeń na różne partie mięśni.

 

Ćwicz z Ewą

Ćwiczenia wykonywane bez pośpiechu, z pełną kontrolą i świadomością każdego ruchu. Zajęcia te mają na celu poprawę sprawności, a tym samym, jakości codziennego życia. Prowadzone są w małych, kameralnych grupach. Wykorzystują ciężar własnego ciała i sprzęt pomagający ustabilizować prawidłowe pozycje. Szczególnie polecany osobą 55+.

 

 

Trening Personalny z Instruktorem

To najskuteczniejszy sposób na zdrową i atrakcyjną sylwetkę. Niesie ze sobą wiele korzyści. Jest indywidualnie dopasowany do każdego uczestnika, do jego możliwości, kondycji, stanu zdrowia, czy wreszcie – samopoczucia. Termin ustalany jest bezpośrednio z instruktorem. Skierowany dla osób, które nie tolerują pracy w grupie lub ich stan zdrowia wymaga bardzo indywidualnego toku pracy.